PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 902
oceny
8,0 10 1 164902
7,8 36
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

Niesamowita technika wykonania filmu mnie zadziwiła. Okazało się, że jest z roku 87.
To całkiem stary film, ale sposób jego nakręcenia totalnie mnie zadziwił.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Technika kręcenia filmów przez Kubricka jest fenomenalna. Np. film 2001: Odyseja Kosmiczna - dla mnie efekty w tym filmie przerastają dzisiejsze czasy o kilka(naście) lat, dla mnie przewyższają Gwiezdne Wojny (choć ten drugi jest bardziej rozbudowany i niesamowity).

ocenił(a) film na 9
weekendowy_filmowiec

Jak dla mnie nie ma nic bardziej niesamowitego od Odysei Kosmicznej - jak na 68 rok to był prawdziwy kosmos, a Gwiezdne wojny jak na 78 to był po prostu bardzo dobry film S.F.

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Zresztą Odyseja powala na kolana dzisiejsze filmy i powalać będzie jak dla mnie przez ok 20 lat

ocenił(a) film na 9
weekendowy_filmowiec

Tak dokładnie. Odyseja to techniczny majstersztyk - skype czy dzisiejsze tablety już tam były :D

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Gdyby ludzie techniki lar 60 wzięły pomysły z filmu, to byśmy dzisiaj .... O jezu, co byśmy dzisiaj robili!

Kamileki

Wcześniej, bo ten film kręcili chyba 2 lata.

ocenił(a) film na 9
monroepage

Tak, zaczęli już pod koniec 1965.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Kubrick to wirtuoz reżyserski, nie ma się co dziwić.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Gdyby Kubrick żył, powinien reżyserować Avatara.

ocenił(a) film na 10
andriej2

gdyby kubrick żył nie reżyserował by avatara bo to nie dla niego historia i postaci

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Możliwe, ale w jego rękach wyszłoby techniczne arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
andriej2

bez odczuwania historii, która jest w avatarze za płytka podobnie ze scenariuszem ciężko było by coś wykrzesać

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Muszę cię jeszcze bardziej pocieszyć bo film był kręcony od 85 do 86 a robi takie wrażenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones