Rutger Hauer

Rutger Oelsen Hauer

8,2
16 110 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rutger Hauer

Ale potem zniknął pomiędzy filmami klasy B i C (Vaterland, Omega Doom). Powrócił w wielkim stylu w 'Hobo with a shotgun' pokazując cały swój potencjał.

Bruce_Lee

Ave! Zgadzam się w całej rozwiązłości. Hauer aż kipi charyzmą, mam nadzieje że jeszcze nas zaskoczy w jakiejś nowej produkcji ale i tak mój na zawsze number one! :)

Bruce_Lee

nie widziałem Hobo i jakoś sie nie palę ale Vaterland jest bardzo dobry o ile mnie pamięć nie myli- lata temu oglądałem. I nikt nie wymienia Soldier von Oranje ? Ani Legendy o św. pijaku.

gutex0

Vaterland był na podstawie powieści - autor filmu miał swoją wizję, owszem, jednak widok współczesnych (1994) Niemiec ze swastykami i malowanymi tłami (kopuła Alberta Speera) wywoływały niestety uczucie kiczu... inna sprawa to wybielone SS - SSman nie wiedział o zbrodniach w czasie II wojny światowej... niby propaganda ukrywała fakty takie jak ludobójstwa czy obozy przed narodem, jednak niemożliwe jest by w ciągu niecałych 20 lat zataić to całkowicie... poza tym bohater był starszy wiekiem więc pewnie sam pamiętał wojnę. Jako ciekawostka film jak najbardziej ok, uwielbiam fantastykę II-wojenną :)

Bruce_Lee

te filmy klasy B i C z nim automatycznie wskakują do klasy A widziałeś "Pokłon dla zawodnika", "W mgnieniu oka", "Miasteczko Salem", "Zaklęta w sokoła", "Obroża", "Gra o życie", "Bone Daddy". Jest sporo tego można naprawdę wyłuskać ciekawe pozycje.

Bruce_Lee

OMEGA DOOM to dobre , klimatyczne kino. Film niszowy, nie dla szerokiej widowni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones